2017’nin en çok kazanan sporcusu Cristiano Ronaldo, ne kadar kazandı?

Bu yıl, 2016 FIFA Yılın En İyi Erkek Futbolcusu, Ballon d’Or, Şampiyonlar Ligi, La Liga gibi hem bireysel hem de takımla birlikte çok fazla ödül kazanan, bu süreçte de...

Bu yıl, 2016 FIFA Yılın En İyi Erkek Futbolcusu, Ballon d’Or, Şampiyonlar Ligi, La Liga gibi hem bireysel hem de takımla birlikte çok fazla ödül kazanan, bu süreçte de kırılmadık rekor bırakmayan Cristiano Ronaldo, yeni bir unvanın da sahibi oldu.

Hem Real Madrid’le hem de Nike’la imzaladığı sözleşmeler gereği uçuk rakamlar kazanan Cristiano Ronaldo, bildiğiniz gibi kendi ayakkabı, iç çamaşırı, parfümünü üretiyor, hatta ve hatta otelini bile açtı. Bu saydıklarımız, -ve daha burada saymakla bitmeyecek ekstra sponsorlar- Portekizli süperstarı, “2017’nin en çok kazanan sporcusu” unvanın sahibi yaptı. 2017’nin en çok kazanan atletleri arasında, NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ın yıldızı LeBron James’in ardından Lionel Messi, üçüncü sırada yer aldı. Bu istatistikleri Forbes‘tan aldık bu arada. Detaylı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bizim konumuz futbol ve futbolcular ama yine de meraklısı için aşağıya 2017’nin en çok kazanan 10 sporcusunu ve kazandıkları parayı iliştiriyoruz:

1. Cristiano Ronaldo – 93 milyon dolar
2. LeBron James – 86.2 milyon dolar
3. Lionel Messi – 80 milyon dolar
4. Roger Federer – 64 milyon dolar
5. Kevin Durant – 60.6 milyon dolar
=6. Rory McIlroy – 50 milyon dolar
=6. Andrew Luck – 50 milyon dolar
7.Stephen Curry – 47.3 milyon dolar
8. James Harden – 46.6 milyon dolar
9. Lewis Hamilton – 46 milyon dolar
10. Drew Brees – 45.3 milyon dolar

Kategori
"EN" LER

BENZER