İSPANYA MİLLİ TAKIMI’nın gelmiş geçmiş en golcü 10 futbolcusu!

Boğalar'ın en golcü oyuncularını listeledik...

Dünya Kupası başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Biz de her gün koltuğa sabahtan oturup 3-4 maç üst üste izledikten sonra kalktığımız için pek vakit bulamıyoruz ama siteyi de boşlamak istemiyoruz. Zaten siteyi şu anda Dünya Kupası içerikleriyle doldurmuş olsak da bu heyecanı daha verimli yaşamanız için turnuva boyunca çok fazla içerik yayınlayacağız.

Geçtiğimiz gün İspanya ile Ronaldo’nun… Ah, pardon pardon. İspanya ile Portekiz’in 3-3 berabere kaldığı maçta Diego Costa 2 gol kaydetti. Bu şekilde milli formayla 9. golüne ulaştı. Biz de bundan yola çıkarak İspanyol Milli Takımı’nın en skorer oyuncularını listelemeye karar verdik. Costa henüz listemize giremedi ama bir gün neden olmasın! Ha, bu arada sadece Dünya Kupalarını değil, tüm turnuvaları baz alacağız. Hazırsanız başlayalım!

 

10. Michel Gonzalez – 20 gol

 

9. Julio Salinas – 22 gol

 

8. David Silva – 23 gol

 

7. Alfredo Di Stefano – 23 gol

Aslında Arjantinli olan Alfredo Di Stefano, hem Arjantin hem Kolombiya hem de İspanya milli takımlarının formalarını giymiş ancak en çok İspanyol forması için ter dökmüştür.

 

6. Emilio Butragueno – 26 gol

 

5. Fernando Morientes – 27 gol

 

4. Fernando Hierro – 39 gol

İspanya Milli Takımı’nın şok bir kararla turnuvanın başlamasına bir gün kala teknik direktöründen olması sonucu Fernando Hierro yeni teknik direktör oldu bildiğiniz gibi. Kendisi aynı zamanda futbolcuyken attığı 39 gol ile İspanya’nın en golcü 4. oyuncusu konumunda.

 

3. Fernando Torres – 38 gol

 

2. Raul Gonzalez – 44 gol

 

1. David Villa – 59 gol

Kategori
"EN" LERDÜNYA KUPASI

BENZER