Almanya’yı durdurabilene aşk olsun!

Futbol tarihi boyunca hep en üst seviyede olan Almanya, son zamanlarda inanılmaz işler yaptı. 5 gün önce U21 Milli Takımı, finalde İspanya’yı yenerek u21 Avrupa Şampiyonu oldu. 2 gün...

Futbol tarihi boyunca hep en üst seviyede olan Almanya, son zamanlarda inanılmaz işler yaptı. 5 gün önce U21 Milli Takımı, finalde İspanya’yı yenerek u21 Avrupa Şampiyonu oldu. 2 gün önce ise A Milli Takım, Konfederasyonlar Kupası finalinde Şili’yi yenerek bu kupayı tarihinde ilk kez kazandı. A Milli Takım dediğimize bakmayın, aslında B takımı gibilerdi bu turnuvada. Neuer, Boateng, Kross, Khedira, Mesut ve Müller hiç oynamadı bile. Finalin 79. dakikasında Emre Can girdi oyuna. Onu da buradan tebrik etmiş olalım. Bu kadar genç bir kadroyla bile kupa kazanmayı başarabiliyor Almanya. ‘Altın Ayakkabı’ ödülünü Werner kazanırken, ‘En Değerli Oyuncu’ ödülü Julian Draxler’in oldu. Altın eldivenin sahibi ise yarı finalde Portekiz’e karşı 3 penaltı birden kurtararak takımını finale taşıyan Bravo oldu.

Kadınlarda Avrupa Şampiyonluğu, U21 Avrupa Şampiyonluğu, Konfederasyonlar Kupası şampiyonluğu derken son zamanlarda Almanları durdurmak çok zor. Genç oyunculara verilen önem ve sorumluluk, dolu tribünler, disiplinden taviz vermeden eğlenmeyi bilmek, altyapıya verilen önem, yenilikçi teknik adamlar… Almanların bu oyunu sevmemek ve oynamamak için hiçbir nedeni yok resmen. Başarıya nasıl gideceklerini çok iyi biliyorlar. Hem profesyonelliği hem disiplini hem de yeri geldiğinde çılgınlar gibi eğlenmeyi biliyorlar. Başarıları sadece teknik adamların verdikleri sözlerde, lafta kalmıyor anlayacağınız. Şöyle bir baktığınızda görüyorsunuz ki 2005’ten bu yana yarı finale çıkmadıkları turnuva yok. Gary Lineker, “Futbol basit bir oyundur. 22 kişi 90 dakika bir topu kovalar ve sonunda hep Almanlar kazanır.” sözünü boşa söylememiş diye düşünüyor insan bu başarıları görünce.

Siz Almanya’nın başarısını neye bağlıyorsunuz? Sizce önümüzdeki Dünya Kupası’nı da alabilirler mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kategori
"EN" LERDÜNYA KUPASIİZ BIRAKANLAR

BENZER