Bu sezon Premier Lig’e damgasını vurabilir!

Uluslararası Şampiyonlar Kupası bir kaç sene önce başladığında bugünkü kadar büyük bir organizasyon değildi. Büyük takımlar yine vardı ancak özellikle bu sezon olduğu gibi dünyada “büyük takım” denince neredeyse...

Uluslararası Şampiyonlar Kupası bir kaç sene önce başladığında bugünkü kadar büyük bir organizasyon değildi. Büyük takımlar yine vardı ancak özellikle bu sezon olduğu gibi dünyada “büyük takım” denince neredeyse akla gelen bütün takımların mücadele ettiği bir turnuva değildi. Bu sezon adeta konsol oyunlarında rekabet fazla olsun diye bütün güçlü takımların koyulduğu fantezi turnuvalar hüviyetinde bir organizasyon var karşımızda. Maçlar hazırlık maçı olduğundan birçok teknik direktör iki yarıya iki farklı 11 ile çıkıp elindeki bütün oyuncuları görme şansı bulabiliyor. Genç oyuncular için de kendilerini gösterme adına güzel bir fırsat oluyor.

Manchester City, 2008’de yabancı sermaye tarafından satın alındığından beri inanılmaz ücretlere inanılmaz transferler yapıyor. Zaten bunu dile getirmeye çok da gerek yok, zira bunu bilmeyen de yok. Ancak Manchester City bir yandan da sessizce altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Harika altyapı tesislerine sahipler ve Avrupa’nın önemli altyapılardan da kadrolarına oyuncu katıyorlar. Bu oyunculardan biri de Brahim Abdelkader Diaz. 1999 doğumlu Diaz, 2013 yılında Malaga altyapısından 350 bin euro karşılığında Manchester City altyapısına katıldı. “10 numara” olarak adlandırılan ofansif orta sahada görev alan Brahim Diaz, Fas asıllı bir İspanyol. Uluslararası Şampiyonlar Kupası’nda Pep Guardiola’dan aldığı şansı iyi değerlendiren Diaz, Real Madrid’e ve Tottenham’a gol atarak o maçları izleyenlerin gözüne girdi. Önünde parlak bir gelecek olduğu konuşulan Diaz’ın bakalım nasıl bir kariyeri olacak?

Kategori
GENÇ YILDIZLAR

BENZER